طلای ۱۸ عیار چگونه ساخته می شود؟

چکیده

طلای ۱۸ عیار و چگونگی ساخت این طلا،به طورکلی یک طلاساز یا جواهرساز بر اساس سلیقه مشتری و وزن طلای ۱۸ عیار می تواند انواع طلاها را با مدل های مختلف و طرح های متنوع به بازار ارائه دهد که ساختن این زیورآلات طلای ۱۸ عیار مراحل مختلفی دارد که به همین منظور ما در این مقاله به بررسی طلای ۱۸ عیار چگونه ساخته می شود می پردازیم.

ایده پردازی طلای 18 عیار

مهمترین اصل در طلای 18 عیار چگونه ساخته می شود ایده پردازی است . در اصل یک طلاساز باید با فرهنگ و سلایق مردم کشور خود آشنا باشد و بر اساس آن منطقه و فرهنگ طراحی انواع زیورآلات طلا را انجام دهد که البته رنگ ، وزن ، طرح و قیمت طلا هم باید با نوع طرحی هماهنگ باشد و یک ایده خلاقانه و مورد پسند بر اساس نیاز مشتری طراحی شود.

طراحی و پیاده سازی

در این قسمت بعد از ایده پردازی باید یک شناخت کافی نسبت به ریخته کاری و مخراجکاری طلا طراح داشته باشد تا طرح خود را مناسب با وزن به ریخته کاری برساند و در زمان مخراجکاری استانداردهای اصلی برای مدل های مختلف را در نظر بگیرد و مدل باید ساپورتگذاری شود و برای دستگاه پرینتر سه بعدی ارسال شود.

قالب سازی سه بعدی طلای 18 عیار

بعد از طراحی طلای 18 عیار نوبت به قالب سازی است که دستگاه پرینتر سه بعدی این کار را انجام می دهد و دستگاهی که رزین و موم با کیفیتی دارد کار با آن با کیفیت بالاتر انجام می شود و کیفیت کار را می توانید مشاهده کنید.

ریخته گری

در طلاسازی ریخته گری بخش بسیار مهمی است که با ابزار و دستگاه های مختلف و اتوماتیک بهترین نتیجه را می گیرید و در این مرحله درجه حرارت نقش بسیار مهمی در ذوب طلا خواهد داشت و طلا را به اشکال مختلف می توان طراحی کرد .

پرداخت و سوهان کاری

برای ساخت طلای 18 عیار یک طلاساز خوب و ماهر باید با دقت و ظرافت طلا را سوهان بزند و قسمت های دیگر را که کیفیت آن مناسب شود را پرداخت کند و بعد به مرحله مخراجکاری می رسد. به همین منظور برای خرید هر گونه طلا شما می توانید به صورت آنلاین با کارشناسان تاج گالری ارتباط و از قیمت و نحوه ساخت طلاها اطلاع حاصل کنید.

مخراجکاری طلای 18 عیار

حساس ترین بخش ساخت طلای 18 عیار بخش مخراجکاری است که حساسیت و ظرافت خاصی باید داشت که کیفیت طراحی در این مرحله مشخص و سنگ ها و نگین ها در این مرحله در جای خود قرار می گیرند و یک مخراجکار با هنری خلاقانه سنگ ها را سوار می کند که این مرحله سخت ترین مرحله است که اگر زمانی مخراجکار با مشکل برخورد کرد باید طلاساز یا جواهرساز دوباره دیواره ها و چنگک ها را کوتاه ، بلند ، عریض کند تا سنگ بر روی طلا درست قرار بگیرد .

تمیزکاری و پرداخت

بعد از مخراجکاری که  زیباسازی مدل و ایده به آن بستگی دارد ابزارها بر روی دیواره ها و چنگک ها اعمال و دوباره مدل پنزا می خورد و تمیزکاری می شود و بعد جلا و شستشو و بعد به مرحله آبکاری طلا می رسد.

آبکاری طلا

یکی از مهمترین بخش های ساخت طلا آبکاری آن است چون آب و رنگ در شکل آن تاثیرگذار است و رنگ های اصلی طلا زرد ، سفید و رزگلد می باشد که در این قسمت انواع زیورآلات طلا به بازار ارائه و پشت ویترین مغازه ها قرار می گیرد. البته این مرحله آبکاری برای طلاهای قدیمی و فرسوده هم کاربرد دارد و باعث می شود که طلا مثل روز اول براق و تمیز شود.

خرید انواع زیورآلات طلا

برای خرید طلا و جواهر شما باید به ساخت ، وزن ، نوع عیار دقت کنید و با توجه به سلیقه و نیاز خود طلا را خریداری کنید که به همین منظور شما می توانید به سایت شرکت تاج گالری مراجعه و نحوه خرید و قیمت ها را مشاهده نمایید.

سخن پایانی

در مورد موضوع طلای ۱۸ عیار چگونه ساخته می شود صحبت کردیم که ساخت یک قطعه طلا چه مراحلی دارد و حتما باید به این مراحل دقت کرد تا یک طلای زیبا و جذاب ساخته شود و با در نظر گرفتن وزن طلا و طرح آن و قیمت روز طلا طلاها قیمت گذاری می شود که  برای خرید انواع طلا و جواهر شما می توانید با بنک طلا ارتباط و از نحوه سفارش هر نوع طلا و جواهر اطلاع حاصل کنید.

عضویت در خبرنامه